O nás

Smart ChiconitaNaše společnost vznikla v roce 1998. Sídlem byl ranč v obci Sviadnov u Frýdku-Místku. Od začátku se věnujeme chovu koní a jezdeckému sportu. Všichni členové našeho týmu jsou zkušenými jezdci a trenéry. V chovatelské oblasti se věnujeme převážně chovu koní plemene Quarter Horse a Paint Horse.

 

Od srpna 2003 se stal na dva a půl roku naším novým domovem Prosper Horse Ranch v Čeladné. Během svého působení na Čeladné jsme zorganizovali řadu národních a mezinárodních závodů. Mezi nejprestižnější patřily závody "Ride & Slide 2005" pořádané pod hlavičkou NRHA, které se uskutečnily ve spolupráci s Polskou a Slovenskou reiningovou asociací. Dále můžeme zmínit dvě Mistrovství ČR dospělých ve westernovém ježdění pořádané WRC ČR a v neposlední řadě i Středoevropský pohár. Pod hlavičkou American Paint Horse Association jsme se podíleli spolu s českou asociací na pořádání tří ročníků Paint Horse Show a spolu s českou asociací Appaloosa Horse Club jsme se podíleli na pořádání dvou ročníků Appaloosa Horse Show. V květnu 2004 jsme spolu s polskou firmou PDM zorganizovali v ostravské ČEZ aréně velmi úspěšnou show Montyho Robertse.

 

Během ledna 2006 jsme se přestěhovali do nového vlastního objektu v Kozlovicích u Frýdku-Místku, který jsme přebudovali ze starého kravína na stáj pro koně a zázemí pro náš tým i naše zákazníky.

 

Našim návštěvníkům nabízíme výcvik jízdy na koni pro dospělé i děti, kurzy westernového ježdění, individuální výcvikové programy, vožení dětí na ponících i velkých koních. Majitelům koní nabízíme ustájení soukromých koní, výcvik koní, přepravu koní, poradenské služby v chovu koní, pomoc při registraci koní v AQHA a APHA a připouštění hřebci plemen AQH a APH. 

 

 

Náš ranč

Ranč je situován v krásném prostředí Beskyd na trase Frýdek-Místek - Frenštát pod Radhoštěm, s nádherným výhledem na okolní hory a malebnou obec Kozlovice. Celý objekt je ve stadiu budování tak, aby vyhovoval náročným požadavkům nás i našich zákazníků.

 

Obec Kozlovice byla založena roku 1294 jako lánová lesní vesnice. Dnes se rozprostírá na 21,09 km/2 a žije zde 2823 obyvatel. O Kozlovicích se více dozvíte na www.kozlovice.cz.

Náš ranč nabízí

  • tři stáje o kapacitě 24 (boxy o rozměrech 4,5 x 3 m) a 19 boxů a 20 boxů
  • dvě hříbárny pro 6 - 8 koní se samostatnými výběhy
  • okolí ranče skýtá možnost krásných projížděk na koních
  • k ranči přiléhají výběhy o rozloze 6 ha
  • krytá jízdárna o rozměrech 30 x 60 m s reiningovým povrchem, vybavená tribunami pro cca 500 osob
  • krytá jízdárna o rozměrech 20 x 40 m

Webkamera

Kontakt

Smart ranch, s.r.o.
739 47 Kozlovice 928
Czech Republic

Ing. Klára Šalková

+420 777 144 244  |  sk.smartranch@gmail.com

ustájení, trénování koní, příprava jezdců i koní na závody

 

Mgr. Martina Pavelcová

+420 777 144 044  |  pm.smartranch@gmail.com

výuka ježdění na koni, vození na koni, dětský kroužek, tábory

 

... více v sekci Kontakty

 

Sledujte nás